CRCW0603301KDKEAP
Overview of CRCW0603301KDKEAP
Part NumberCRCW0603301KDKEAP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 301K OHM 0.5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603301KDKEAP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603301KDKEAP
Specification of CRCW0603301KDKEAP
Series
CRCW-P
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)