CRCW0603301RFKECC
Overview of CRCW0603301RFKECC
Part NumberCRCW0603301RFKECC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 301 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603301RFKECC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603301RFKECC
Specification of CRCW0603301RFKECC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)