CRCW0603309KFKTA
Overview of CRCW0603309KFKTA
Part NumberCRCW0603309KFKTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603309KFKTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603309KFKTA
Specification of CRCW0603309KFKTA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
309 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)