CRCW060330K0DKEAP
Overview of CRCW060330K0DKEAP
Part NumberCRCW060330K0DKEAP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 30K OHM 0.5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330K0DKEAP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330K0DKEAP
Specification of CRCW060330K0DKEAP
Series
CRCW-P
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)