CRCW060330K0JNEAC
Overview of CRCW060330K0JNEAC
Part NumberCRCW060330K0JNEAC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30K OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330K0JNEAC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330K0JNEAC
Specification of CRCW060330K0JNEAC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)