CRCW060330K1FKEBC
Overview of CRCW060330K1FKEBC
Part NumberCRCW060330K1FKEBC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330K1FKEBC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330K1FKEBC
Specification of CRCW060330K1FKEBC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)