CRCW060330M0JPEAHR
Overview of CRCW060330M0JPEAHR
Part NumberCRCW060330M0JPEAHR
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 30M OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330M0JPEAHR Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330M0JPEAHR
Specification of CRCW060330M0JPEAHR
Series
CRCW-HR
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
30 MOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
500ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)