CRCW060330R0FKECC
Overview of CRCW060330R0FKECC
Part NumberCRCW060330R0FKECC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330R0FKECC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330R0FKECC
Specification of CRCW060330R0FKECC
Series
CRCW-C
Resistance
30 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)