CRCW060330K1FKEB
Overview of CRCW060330K1FKEB
Part NumberCRCW060330K1FKEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330K1FKEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330K1FKEB
Specification of CRCW060330K1FKEB
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)