CRCW060330K0FKEAHP
Overview of CRCW060330K0FKEAHP
Part NumberCRCW060330K0FKEAHP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 30K OHM 1% 1/3W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330K0FKEAHP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330K0FKEAHP
Specification of CRCW060330K0FKEAHP
Status
Active
Series
CRCW-HP
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
Vishay Dale
Resistance
30 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)