CRCW0603309RFKEBC
Overview of CRCW0603309RFKEBC
Part NumberCRCW0603309RFKEBC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 309 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603309RFKEBC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603309RFKEBC
Specification of CRCW0603309RFKEBC
Status
Active
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
309 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)