CRCW0603309RFKEA
Overview of CRCW0603309RFKEA
Part NumberCRCW0603309RFKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603309RFKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603309RFKEA
Specification of CRCW0603309RFKEA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
309 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)