CRCW060331R6FKEBC
Overview of CRCW060331R6FKEBC
Part NumberCRCW060331R6FKEBC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 31.6 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060331R6FKEBC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060331R6FKEBC
Specification of CRCW060331R6FKEBC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
31.6 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)