DTS24W21-39PE
Overview of DTS24W21-39PE
Part NumberDTS24W21-39PE
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39PE Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39PE
Specification of DTS24W21-39PE
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Orientation
E
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C