ERC55301K00FKEB500
Overview of ERC55301K00FKEB500
Part NumberERC55301K00FKEB500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 301K OHM 1% 1/8W AXIAL
Price for ERC55301K00FKEB500
Specification of ERC55301K00FKEB500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)