ERC55301R00FKEA600
Overview of ERC55301R00FKEA600
Part NumberERC55301R00FKEA600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL
Price for ERC55301R00FKEA600
Specification of ERC55301R00FKEA600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)