ERC5530K000BEEA500
Overview of ERC5530K000BEEA500
Part NumberERC5530K000BEEA500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5530K000BEEA500 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5530K000BEEA500
Specification of ERC5530K000BEEA500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)