ERC5530K100DEEK500
Overview of ERC5530K100DEEK500
Part NumberERC5530K100DEEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.1K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Price for ERC5530K100DEEK500
Specification of ERC5530K100DEEK500
Package
Bulk
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)