ERC5530K100FKEK500
Overview of ERC5530K100FKEK500
Part NumberERC5530K100FKEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5530K100FKEK500 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5530K100FKEK500
Specification of ERC5530K100FKEK500
Package
Bulk
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)