ERC5530K900FEEA500
Overview of ERC5530K900FEEA500
Part NumberERC5530K900FEEA500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Price for ERC5530K900FEEA500
Specification of ERC5530K900FEEA500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30.9 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)