ERC5530K900FKEK600
Overview of ERC5530K900FKEK600
Part NumberERC5530K900FKEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Price for ERC5530K900FKEK600
Specification of ERC5530K900FKEK600
Package
Bulk
Resistance
30.9 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)