ERC5530R100FHEB600
Overview of ERC5530R100FHEB600
Part NumberERC5530R100FHEB600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5530R100FHEB600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5530R100FHEB600
Specification of ERC5530R100FHEB600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
30.1 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)