ERC5530R900BEEK600
Overview of ERC5530R900BEEK600
Part NumberERC5530R900BEEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.9 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5530R900BEEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5530R900BEEK600
Specification of ERC5530R900BEEK600
Status
Active
Series
ERC
Package
Bulk
Supplier
Vishay Dale
Resistance
30.9 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-65C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)