ERC5530R900BHEK500
Overview of ERC5530R900BHEK500
Part NumberERC5530R900BHEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.9 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Price for ERC5530R900BHEK500
Specification of ERC5530R900BHEK500
Resistance
30.9 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)