ERC55312K00BHEK500
Overview of ERC55312K00BHEK500
Part NumberERC55312K00BHEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 312K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55312K00BHEK500 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55312K00BHEK500
Specification of ERC55312K00BHEK500
Resistance
312 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)