ERC55316K00BEEB500
Overview of ERC55316K00BEEB500
Part NumberERC55316K00BEEB500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 316K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Price for ERC55316K00BEEB500
Specification of ERC55316K00BEEB500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
316 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)