ERC55316K00DKEK500
Overview of ERC55316K00DKEK500
Part NumberERC55316K00DKEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 316K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Price for ERC55316K00DKEK500
Specification of ERC55316K00DKEK500
Package
Bulk
Resistance
316 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)