ERC55316K00FEEK600
Overview of ERC55316K00FEEK600
Part NumberERC55316K00FEEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 316K OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55316K00FEEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55316K00FEEK600
Specification of ERC55316K00FEEK600
Package
Bulk
Resistance
316 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)