ERC55312R00BHEB600
Overview of ERC55312R00BHEB600
Part NumberERC55312R00BHEB600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 312 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Price for ERC55312R00BHEB600
Specification of ERC55312R00BHEB600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
312 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)