ERC55312K00DHEB600
Overview of ERC55312K00DHEB600
Part NumberERC55312K00DHEB600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 312K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55312K00DHEB600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55312K00DHEB600
Specification of ERC55312K00DHEB600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
312 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)