ERC55312K00BHEK600
Overview of ERC55312K00BHEK600
Part NumberERC55312K00BHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 312K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55312K00BHEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55312K00BHEK600
Specification of ERC55312K00BHEK600
Package
Bulk
Resistance
312 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)