ERC5530R900FHEK600
Overview of ERC5530R900FHEK600
Part NumberERC5530R900FHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Price for ERC5530R900FHEK600
Specification of ERC5530R900FHEK600
Resistance
30.9 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)