ERC5530K500DHEK600
Overview of ERC5530K500DHEK600
Part NumberERC5530K500DHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5530K500DHEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5530K500DHEK600
Specification of ERC5530K500DHEK600
Package
Bulk
Resistance
30.5 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)