ERC55316R00FHEK600
Overview of ERC55316R00FHEK600
Part NumberERC55316R00FHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 316 OHM 1% 1/4W AXIAL
Price for ERC55316R00FHEK600
Specification of ERC55316R00FHEK600
Package
Bulk
Resistance
316 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)