ERC5531K200BEEK600
Overview of ERC5531K200BEEK600
Part NumberERC5531K200BEEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 31.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5531K200BEEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5531K200BEEK600
Specification of ERC5531K200BEEK600
Package
Bulk
Resistance
31.2 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)