ERC5531K600BHEK600
Overview of ERC5531K600BHEK600
Part NumberERC5531K600BHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 31.6K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC5531K600BHEK600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC5531K600BHEK600
Specification of ERC5531K600BHEK600
Package
Bulk
Resistance
31.6 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)