GCM2165C1H102FA16D
Overview of GCM2165C1H102FA16D
Part NumberGCM2165C1H102FA16D
ManufacturerMurata Electronics
DescriptionCAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
DatasheetsDownload GCM2165C1H102FA16D Datasheet PDFPDF Icon
Price for GCM2165C1H102FA16D
Specification of GCM2165C1H102FA16D
Status
Not For New Designs
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Capacitance
1000 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)