MFR25SFRF52-2M49
Overview of MFR25SFRF52-2M49
Part NumberMFR25SFRF52-2M49
ManufacturerYageo
DescriptionRES 2.49M OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-2M49 Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-2M49
Specification of MFR25SFRF52-2M49
Resistance
2.49 MOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)