MFR25SFRF52-357R
Overview of MFR25SFRF52-357R
Part NumberMFR25SFRF52-357R
ManufacturerYageo
DescriptionRES 357 OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-357R Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-357R
Specification of MFR25SFRF52-357R
Resistance
357 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)