RC0603FR-077M68L
Overview of RC0603FR-077M68L
Part NumberRC0603FR-077M68L
ManufacturerYageo
DescriptionRES 7.68M OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload RC0603FR-077M68L Datasheet PDFPDF Icon
Price for RC0603FR-077M68L
Specification of RC0603FR-077M68L
Resistance
7.68 MOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)