RK73G2ATTD2151F
Overview of RK73G2ATTD2151F
Part NumberRK73G2ATTD2151F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionTHICKFILM RESISTOR 0805
DatasheetsDownload RK73G2ATTD2151F Datasheet PDFPDF Icon
Price for RK73G2ATTD2151F
Specification of RK73G2ATTD2151F
Resistance
2.15 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)