RLR05C24R0GMRE6
Overview of RLR05C24R0GMRE6
Part NumberRLR05C24R0GMRE6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24 OHM 2% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RLR05C24R0GMRE6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR05C24R0GMRE6
Specification of RLR05C24R0GMRE6
Resistance
24 Ohms
Tolerance
2%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
M (1%)