RLR05C24R9FRBSL19
Overview of RLR05C24R9FRBSL19
Part NumberRLR05C24R9FRBSL19
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RLR05C24R9FRBSL19 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR05C24R9FRBSL19
Specification of RLR05C24R9FRBSL19
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
24.9 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)