RN73H1ETTP76R8D50
Overview of RN73H1ETTP76R8D50
Part NumberRN73H1ETTP76R8D50
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 76.8 OHM 0.5% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP76R8D50 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP76R8D50
Specification of RN73H1ETTP76R8D50
Resistance
76.8 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)