RN73H1ETTP80R6F25
Overview of RN73H1ETTP80R6F25
Part NumberRN73H1ETTP80R6F25
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 80.6 OHM 1% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP80R6F25 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP80R6F25
Specification of RN73H1ETTP80R6F25
Resistance
80.6 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)