RN73H2ETTD2401B10
Overview of RN73H2ETTD2401B10
Part NumberRN73H2ETTD2401B10
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2401B10
Specification of RN73H2ETTD2401B10
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
10ppm/C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)