RN73H2ETTD2401D50
Overview of RN73H2ETTD2401D50
Part NumberRN73H2ETTD2401D50
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 2.4K OHM 0.5% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2401D50
Specification of RN73H2ETTD2401D50
Status
Active
Series
RN73H
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
KOA Speer Electronics, Inc.
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)