RNC70H7321BRRE6
Overview of RNC70H7321BRRE6
Part NumberRNC70H7321BRRE6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 7.32K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Price for RNC70H7321BRRE6
Specification of RNC70H7321BRRE6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
7.32 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)