RNF18FTD22K1
Overview of RNF18FTD22K1
Part NumberRNF18FTD22K1
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 22.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD22K1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD22K1
Specification of RNF18FTD22K1
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance
22.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)