RNF18FTD29R4
Overview of RNF18FTD29R4
Part NumberRNF18FTD29R4
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 29.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD29R4 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD29R4
Specification of RNF18FTD29R4
Resistance
29.4 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)